Czym jest Rekonstrukcja Zdrowia?

rekonstrukcjaProjekt powstał w odpowiedzi na problem braku kompleksowych rozwiązań dla osób poszkodowanych, które chcą szybko powrócić do zdrowia, a tym samym zminimalizować skutki wypadku. Został on rozszerzony o elementy, które finalne tworzą strukturę skoordynowanej opieki.

Cały proces rozpoczynamy kompleksowymi konsultacjami specjalistycznymi, w miarę potrzeby drobiazgową diagnostyką, po których prowadzimy pacjentów w cyklu indywidualnie dobranych turnusów rehabilitacyjnych trwających od kilku  dni do kilku tygodni.

Szybka rehabilitacja osób poszkodowanych w wypadkach.

Współpracując z Instytutem Opieki Zdrowotnej obejmujemy Pacjentów opieką lekarską, rehabilitacyjną, dietetyczną, opiekuńczą, psychologiczną. Jeśli wymaga tego proces rekonstrukcji zdrowia, Pacjentowi zapewniany jest transport oraz akomodacja, także szereg innych usług jak konsultacje specjalistów, czy wsparcie prawne. Podczas pobytów turnusowych w naszym ośrodku, zapewniamy także zakwaterowanie.

Ważną rolę pełną u nas psychiatrzy i psychoterapeuci. Zajmujemy się również usprawnianiem pracy mózgu poprzez warsztaty neurobiofeedback. Widzimy duży postęp w rehabilitacji, gdy Pacjenci po wylewach, bądź innych urazach neurologicznych wspomagani są treningami biofeetback.

Prowadzimy indywidualne zajęcia z Pacjentami, którzy na skutek wypadków i towarzyszącym im urazom muszą nauczyć się  funkcjonowania na co dzień na wózku inwalidzkim. Wielu towarzyszy duża trauma, dlatego tak ważna jest rola osoby która będąc instruktorem sama porusza się na wózku inwalidzkim. W grę poza technicznymi instrukcjami wchodzi aspekt psychologiczny, edukacyjny.

Marcin-Jankowski-Reh4u

Marcin Jankowski – Stały Pacjent Reh4u

Co leczymy

Ośrodek  Rehabilitacyjny Reh4u  specjalizuje się w leczeniu osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Zajmujemy się rehabilitacją po urazach przeciążeniowych głowy, kręgosłupa oraz kończyn. Likwidujemy źródło bólu, leczymy zaniki mięśniowe, zmniejszenie zakresów ruchu. Prowadzimy terapię w powypadkowych powikłaniach neurologicznych tj. drętwienie kończyn, zaburzenia czucia i kontroli ruchu itp. Nasi terapeuci legitymują się ukończonymi szkoleniami poszerzającymi kompetencje np. McKenzie, PNF, KinesioTaping, Kinektic Control

Skuteczna rehabilitacja

Pacjenci zgłaszający się do programu otrzymują opiekę medyczną i rehabilitacyjną najwyższej jakości, dzięki czemu mogą skupić się wyłącznie na tym, by szybko wrócić do zdrowia, bądź też jak najmniej inwazyjnie przystosować się do nowych okoliczności życiowych.

Istotnym elementem naszej pracy jest dobór odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego. Nieustannie szukamy nowoczesnych, skutecznych rozwiązań które pozwolą na relatywnie szybki i skuteczny proces rehabilitacji, dostosowany do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Liczy się czas i efekt terapii- sprzęt na którym pracujemy musi być tego gwarantem.

Prowadzimy turnusy wykorzystujące eksoszkielet, odbywają się u nas zabiegi w komorze ogólnoustrojowej. Niebawem w naszej ofercie pojawią się zabiegi w komorze hiperbarycznej. Czynniki o których mowa przekładają się bezpośrednio na wysoką efektywność prowadzonej terapii.

logo-1