Naszym celem jest przygotowanie przyszłych rodziców do porodu i połogu.
Szkolenie prowadzone jest w formie wykładów, warsztatów, ćwiczeń praktycznych

Szkolenie indywidualne obejmuje:

– przygotowanie do porodu
– indywidualną naukę parcia
– indywidualną naukę pielęgnacji noworodka

Wizyty domowe u noworodków:

– pierwsza kąpiel
– pielęgnacja noworodka
– porady laktacyjne

Zajęcia odbywają się: 1 raz w tygodniu i obejmują: 5 spotkań trwających 1,5 do 2 godzin.

Prowadząca: mgr położnictwa Beata Kostusik
Kontakt: 605 197 972
www.centrumedukacji-mama.pl

Beata Kostusik

Być może Twoje dziecko cierpi z powodu kolek i jego brzuszek potrzebuje ciepła i masażu, który naturalnie dokona się miedzy Wami, być może z nadmiaru wrażeń szuka ukojenia w Twoich spokojnych ramionach

Może nieco przytłoczony ogromem świata zewnętrznego chce tak, jak jeszcze niedawno, poczuć granice i miarowy ruch Twoich kroków.

Może właśnie boleśnie ząbkuje i nie pomaga prawie nic… tylko Ty…

A może jest nieco inaczej i bliskości potrzebujesz ty, bo po porodzie jakoś nie możesz się odnaleźć,

Może chcesz nosić swoje dziecko, no wierzysz że mniej znaczy więcej i Twoja bliskość to najważniejsze i najlepsze co dajesz swojemu dziecku

Prowadząca: Doradca noszenia dzieci w chustach Dobrochna Moździerz
Kontakt: 734 833 466
www.facebook.com/mniejtowiecej

Zadbaj o formę po porodzie pod opieką wykwalifikowanych fizjoterapeutów i spędź miło czas ze swoim maluszkiem w towarzystwie innych mam z dziećmi.

„Mama i Ja”  to program w którym my ćwiczymy, dzieci się bawią, albo ćwiczą z nami.

Zajęcia prowadzone są w umiarkowanym tempie, przy użyciu piłek i taśm.

Głównym celem zajęć jest zgubienie zbędnych kilogramów, wymodelowanie sylwetki, wzmocnienie mięśni brzucha, mięśni głębokich  dna miednicy i pleców.

Maluszek także będzie ćwiczył razem z Tobą. Ćwicząc  bawiąc się jednocześnie będzie sprawniejszy fizycznie i bardziej bystry.

Na zajęciach nauczymy Cię różnych technik masażu niemowlęcia. Masując maluszka poprawisz funkcjonowanie jego układu pokarmowego, załagodzisz kolkę zaparcia i bóle brzucha. Masaż wpływa również na poprawę samopoczucia dziecka.

Ćwicząc razem z dzieckiem dajesz sobie niespotykaną szansę radości ze wspólnego przebywania i wzajemnego poznawania się.

Zapraszamy mamy z dziećmi od 8 tygodnia – po porodzie fizjologicznym

Od 12 tygodnia – po cesarskim cięciu

Prowadząca:  Urszula Marcjoniak
Kontakt: (71) 308 46 46

mama_i_ja

Strefa Spa & Natural została stworzona, by zapewnić spokój ciała, ducha i umysłu.

Dźwięki relaksacyjnej muzyki unoszącej się w powietrzu, miłe aromaty wprawiają w stan odprężenia. Relaksacyjne masaże prowadzone przez fizjoterapeutów pracujących różnymi metodami fizjoterapeutycznymi powodują relaks i odprężenie całego ciała.

Masaż relaksacyjny to idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takiej chwili dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie, a także jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha. Masowanie pleców i karku sprawia, że można się w pełni odprężyć, choć na chwilę zapomnieć o kłopotach i nabrać energii tak potrzebnej do codziennego życia.

Specjalizujemy się w zabiegach odprężających , rozluźniających wykonywanych kosmetykami, które powstają z połączenia naturalnych substancji roślinnych z najnowszymi osiągnięciami nauki.

Prowadząca: Urszula Marcjoniak
Kontakt: (71) 308 46 46

spa

CANTIENICA® jest treningiem mięśni głębokich, których podstawą jest praca mięśni dna miednicy. To duży asortyment ćwiczeń ukierunkowanych na ramiona, brzuch, pośladki i nogi. Ważnym jest kształtowanie poprzez sprzężanie, które ma wpływ na kształty, postawę i siłę z mięśni głębokich (core), mięśni dna miednicy, które są fundamentem i centrum metody.
Silne dno miednicy i mocne mięśnie głębokie są potrzebne w życiu na każdym etapie. Zarówno dla bardzo aktywnych sportowców, jak i dla osób, które nie przepadają za duża aktywnością. Dla kobiet i mężczyzn w celu poprawy doznań seksualnych. Dla kobiet planujących potomstwo, dla kobiet w ciąży. Dla wszystkich pragnących poprawić, ulepszyć funkcjonowanie swojego ciała.

Trening poprawia postawę, gibkość i sprawność ciała. Daje siłę i zwiększa witalność. Są to ćwiczenia od wewnątrz (mięśnie głębokie) do zewnątrz (mięśnie powierzchowne). Stabilne centrum utrzymuje pożądane napięcie mięśniowe ciała. Wśród pozytywnych efektów należy wymienić mniejsze ryzyko wystąpienia kontuzji. Większą stabilność ciała uzyskujemy poprzez wzmocnienie i pełną aktywizację oraz sprzężenie mięśni głębokich. Poprzez wykorzystanie siły mięśni dna miednicy, ich sprzężenia wraz z mięśniami autochtonicznymi grzbietu uzyskamy funkcjonalne, ergonomiczne ruchy ciała. Podstawa to ułożenie mięśni i stawów. Jeśli zbyt długo utrzymujemy nieprawidłową postawę, narażamy mięśnie na nierównie napięcia i w efekcie przeciążenia, co powoduje dolegliwości bólowe, zmęczenie, osłabienie oraz zwiększa ryzyko kontuzji w trakcie wykonywania ćwiczeń.

Ruch za pomocą siły mięśni dna miednicy jest niesamowitym uczuciem, które motywuje do działania. Aktywizacja tych mięśni daje power ale również pomaga np. w nietrzymaniu moczu. Metoda uwalnia od uporczywych migren, wzmacnia miednicę i biodra. A co najbardziej zaskakujące metoda pomaga również na bolące haluksy.

Prowadzące: Monika Krawczyk, Urszula Marcjoniak
Kontakt : (71) 308 46 46

CANTIENICA

Zdrowy kręgosłup” to program ćwiczeń polecany dla każdego bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej. Osobom, którym doskwierają bóle kręgosłupa, zajęcia te pomogą w zmniejszeniu nacisku na kręgi, ból zostanie zredukowany, a przykurczone grupy mięśniowe – rozciągnięte i rozluźnione. Ponadto odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmocnią mięśnie pośladków, brzucha i pleców. Dla osób zdrowych, które prowadzą siedzący tryb życia, korzyścią będzie wzmocnienie szkieletu mięśniowego, poprawa sylwetki ciała oraz samopoczucia.
Zachowanie zdrowia i dobrej kondycji naszych pleców nie jest trudne – wymaga jedynie cierpliwości, determinacji  i zapamiętania kilku podstawowych zasad.

Prowadzące: Monika Krawczyk, Urszula Marcjniak
Kontakt: (71) 308 46 46

„Latino Dance” to połączenie elementów gimnastyki z tańcami latynoamerykańskimi. Duży nacisk kładzie na miękki, ale zarazem dynamiczny ruch całego ciała. To przede wszystkim taneczne układy choreograficzne z wykorzystaniem bioder oraz kształtujące sylwetkę ćwiczenia izolacyjne. Dzięki gorącej, latynoskiej muzyce na zajęciach panuje niepowtarzalny klimat. Taniec poprawia kondycję, samopoczucie i jest zdrową formą aktywnego wypoczynku!

Prowadzący: Marek Hajduk
Kontakt: 694 290 909

„Trening metaboliczny” .To bardzo szybki i efektywny sposób na wyrzeźbienie ciała.

Ćwiczenia wykonywane w obwodach stacyjnych z dużą intensywnością, zaangażowaniem dużych grup mięśniowych ale równocześnie bezpiecznych bo wykonywanych głównie z obciążeniem własnego ciała przy użyciu różnych przyrządów.

Kompleksy metaboliczne to też szereg zalet w porównaniu z aerobami.
Przede wszystkim:
– zwiększają wytrzymałość mięśniową i szybkość
– zwiększają zużycie kalorii
– powodują EPOC (po treningowe spalanie kalorii – jak w przypadku HIIT czy TABATY).
– zmniejszają ryzyko utraty mięśni
– zwiększają objętość treningu
– nie są tak nudne jak 60 minut pedałowania na rowerku treningowym

Kiedy najlepiej robić kompleksy metaboliczne?
– Gdy chcemy zastąpić nudne ćwiczenia cardio
– Gdy chcemy zwiększyć wytrzymałość pod dany sport
– Przede wszystkim gdy chcemy spalić skutecznie tłuszcz.

Prowadzący: Kacper Kowalski
Kontakt: (71) 308 46 46

Centrum Medyczne Parmed oferuje kompleksowe usługi z zakresu medycyny estetycznej, oraz chirurgii reki i chirurgii rekonstrukcyjnej, zajmuje się również kosmetologią.

Centrum Medyczne Parmed posiada sprzet najnowszej generacji, gwarantuje tym samym kompleksowe podejście do tematów związanych ze zdrowiem, urodą oraz poprawą wyglądu.

Prowadzący: lek med Maciej Paruzel
Kontakt: 601 773 229
www.parmed.pl

Maciej Paruzel

Interesują nas zagadnienia zwązane ze zdrowym odżywianiem i zdrowym sposobem na życie. Dzięki współpracy z dietetyk kliniczną Anną Smykała powstała u nas poradnia dietetyczna, w której konsultujemy pacjentów z problemami metabolicznymi, problemami z nadwagą, niedowagą, osoby uprawiające sport, kobiety w ciąży i matki karmiące oraz wszystkie osoby, które chcą poprawić swoją jakość życia poprzez prawidłowe odżywanie.

Prowadzący: Anna Smykała
Kontakt: 697 715 615

Anna Smykała