Miło jest nam poinformować, że Reh4u rozpoczyna współpracę z dr hab. n. med. Dariuszem Kałką w ramach projektu „Centrum Zdrowia Mężczyzny w Trzebnicy.”

Centrum Zdrowia Mężczyzny stanowi unikalne na mapie Europy miejsce zajmujące się zaburzeniami erekcji u pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego.

dr hab. n. med. Dariusz Kałka

Działanie Centrum opiera się na współpracy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce, terapii i prewencji chorób sercowo-naczyniowych, w tym także naczyniopochodnych zaburzeń erekcji. Gwarantuje to holistyczne podejście do opieki nad zdrowiem naszych Pacjentów.

Ze względu na złożoność problematyki stawiamy na fuzję potencjałów ściśle współpracując z różnymi specjalistami takimi jak urolog, psychiatra, endokrynolog, diabetolog, neurolog, coach, psycholog, dietetyk, fizjoterapeuta, trener osobisty.

W swojej codziennej pracy korzystamy z nowoczesnej diagnostyki i nieinwazyjnej terapii naczyniopochodnych zaburzeń erekcji.

Wieloletnie doświadczenie zawodowe pozwoliło nam stworzyć miejsce, które poza profesjonalizmem zapewnia naszym Pacjentom komfort oraz pełną anonimowość i intymność, będących kluczowymi elementami nowoczesnej opieki nad zdrowiem naszych chorych.

Poza działaniami terapeutycznymi Centrum Zdrowia Mężczyzny jest także inicjatorem projektu PREVANDRO, którego jednym z głównych elementów jest prowadzona od 2010 roku w ramach Europejskiej Szkoły Kardioseksuologii edukacja kardioseksuologiczna, skierowana przede wszystkim do pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego, a także lekarzy, studentów i różnych grup zawodowych, które są ponadprzeciętnie zagrożone czynnikami ryzyka zaburzeń erekcji.

Czynne uczestnictwo w Światowych i Europejskich Kongresach Zdrowia Seksualnego i Europejskich Kongresach Prewencji i Rehabilitacji Kardiologicznej pozwala nam wziąć udział w dyskusji na temat standardu opieki nad pacjentami z chorobami układu sercowo-naczyniowego i zaburzeniami erekcji.

Świadomość przewlekłego i postępującego charakteru miażdżycy powoduje iż opieka nad pacjentami z chorobami układu sercowo-naczyniowego i zaburzeniami erekcji nie ogranicza się dla nas tylko do doraźnego wpływu na polepszenie stanu zdrowia i jego sprawności seksualnej, ale ma na celu doprowadzenie do zmian, które pozwolą utrwalić i długoterminowo utrzymać uzyskany efekt.

Naszą wiedzą, zaangażowaniem oraz ambicją, staramy się codziennie służyć wszystkim mężczyznom, którzy w obliczu globalnej epidemii czynników ryzyka i związanych z nimi chorób, świadomie wybierają zdrowie i dobrą jakość życia.

W naszych działaniach, wspierających mężczyzn w jak najdłuższym zachowaniu zdrowia i dobrej „męskości”, kierujemy się deklaracją Światowej Organizacji Zdrowia (ang. World Health Organization; WHO), według której, każdy człowiek posiada fundamentalne prawo do zdrowia seksualnego, które obejmuje wolność od czynników hamujących zachowania seksualne oraz czynników organicznych i zaburzeń mających wpływ na zachowania prokreacyjne.

W Reh4U zarówno zawodowy sportowiec jak i osoby uprawiające sport amatorsko znajdą miejsce dla siebie. Oferujemy specjalistyczną terapię, by w jak najszybszy i bezpieczny sposób zapewnić powrót do aktywności fizycznej po przebytych urazach ortopedycznych czy zabiegach operacyjnych.

W naszej pracy ze sportowcami opartej na doświadczeniu korzystamy z wiedzy z zakresu fizjologii tkanek, rehabilitacji w sporcie oraz analizy funkcjonalnej narządu ruchu.

Prowadzimy także rehabilitację przygotowującą do zabiegów operacyjnych co znacząco skraca i ułatwia etap rehabilitacji pooperacyjnej. Szczególną wagę przywiązujemy do profilaktyki w sporcie w celu zapobiegania urazom.